Geoblog.pl    ginger    Podróże    Marokański chillaut, czyli kilka chwil w Marakeszu i okolicach    Przystanek Berlin

Przystanek Berlin

Niemcy
Niemcy, Schönefeld

O 2.30 pobudka. Zbieramy się nieco zakręceni, dwie szybkie kawy, kanapka z serem i pakujemy się do samochodu, przy ok. -17°C. Tym razem wyjeżdżamy z Olką, młodszą córką. Starsza kategorycznie odmówiła wspólnej podróży, już to z powodu niechęci do samolotów, jak twierdzi, już to z powodu niechęci do przebywania ze starymi i ich znajomymi zbyt długo. O 3.40 ruszamy spod domu do Berlina – Schenefeld, skąd mamy lot do Marakeszu. Ok 10.20 jesteśmy na mein-parken.de – zaprzyjaźnionym parkingu (40 euro – tydzień) skąd busem dojeżdżamy na lotnisko. Tam spotykamy się z Bartkami (Rzeszów, skład: Agnieszka, Bartek, Hubert i Tadziami (Piaseczno – Tamara i Tadek). Czekają dość długo. Jechali polskim busem i po wielogodzinnej podróży dojechali na lotnisko około 7 rano.
O 13.30 startujemy.
Wszyscy mamy zupełnie odmienne oczekiwania od tego wyjazdu. Bartki i Tadzie chcą jak najwięcej zobaczyć, zakładając, że nie prędko tu wrócą. Chcą zobaczyć góry, przełęcze i pustynię.
My chcemy wtopić się w atmosferę Marakeszu, poczuć miasto i wyskoczyć na kilka dni nad morze. W tym samym celu. Oczekujemy marokańskiego relaksu. Spokoju, leniwego snucia ulicami, wdychania zapachów i poznawania smaków.

pamar
pamar - 2014-01-30 20:45
To my myślimy tak samo jak Bartki i Tadzie :)
Pozdrawiamy

ginger
ginger - 2014-02-02 20:44
Dzięki za odzew. My teraz też tak myślimy, ale kupując bilety traktowaliśmy to nie jak podróż, a jak kilkudniowy wypad. Niestety tydzień to zbyt dużo na Marakesz i As-Sawirę, ale z kolei zbyt mało na objazd, żeby poczuć atmosferę odwiedzanych miejsc trochę głębiej niż na uliczkach medin czy zza szyby samochodu, na dwa zdjęcia czy jeden posiłek. Pod tym względem był to dla nas wyjazd dość nietypowy i chociaż trochę go skaszaniłem (od ekonomii przez przygotowania aż do realizacji), to i tak było fajnie.

Zasoby: 40 wpisów40 3 komentarze3 389 zdjęć389 0 plików multimedialnych0